Önemli Bilgiler

Koli Bandı Sipariş Ederken Farkında Olmadan Dolandırılmayın.

Evet Yanlış Okumadınız !

Öncelikle her koli bandı alıcısı gibi sizinde en doğal hakkınız olan kaliteli ürünü daha ucuza satın alma süreci sizi zarara uğratmasın istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelerimize kulak vermenizi rica ediyoruz.

Her sektörde olduğu gibi koli bandı sektöründe de markalaşmaya önem veren koli bandı üreticileri her ne kadar markalaşmaya ve kaliteli ürünler üretmeye çalışsalar da piyasada sadece bu işten hırsızlık yaparak ekmek kazanmaya çalışan firmalar da maalesef diğer sektörlerde bulunduğu gibi koli bandı satış veya üretimi yapan birkaç firma tarafından da yapılmaktadır.

Daha uygun fiyatlara koli bandı satın almak isteyen satın alma uzmanları uygun fiyatlı koli bandı satın alırlarken adeta kılı kırk yararak satın almalarını gerçekleştirmelerini rica ediyoruz çünkü gerçekten çok ciddi olarak bir hırsızlık durumu ile karşılaşmanız an meselesi, örnek vermek gerekirse; iletişimde bulunduğunuz koli bandı satışı yapan personelden 45×100 koli bandının fiyatını teklif olarak sunmasını istiyorsunuz, o ise 45×80 ebatındaki ürünün fiyatını veriyor, aradaki fark gerçekten uçurum, örneğin 45×100 koli bandının fiyatının 4,00TL olduğunu farzederek bir hesaplama yapalım ve bunu 45×80 ebatındaki koli bandına uygulayalım bakalım fiyat ne çıkacak ve sizin zararınız ne olacak böylesi bir dolandırıcılık durumunda, 45×100 ne demek evvela bunu iyi bilmek gerekir, bant sektöründe satışı yapılan bütün ürünler ebat parametreleri göz önüne alınarak satılır, 45×100 koli bandını örnek olarak yazdık, peki 45 bandın neresidir bunu öğrenelim, 45 aslında 45mm. anlamına gelmektedir ve bu da 4,5cm demektir, örnek olarak 45×100 üzerinden hesaplamamızı yaptığımız için özellikle bunu seçtim ayrıca Türkiye Cumhuriyeti sınırlarındaki koli bandı standartları 45mm üzerinden baz alınmaktadır, oysa avrupada 48mm, uzak doğuda ise 50mm dir, çok fazla konuyu dağıtmadan toparlayalım, buraya kadar herşeyi net olarak anladıysak 45’in ne demek olduğunu anladınız sanırım, 45mm bandın En’i yani Genişlik kısmı oluyor, sıra 100’e geldi, peki ne demek bu 100? Burası da bandın uzunluğunu işaret eder, yani 45mmx100mt.

Şimdi hırsızların bize yaptıkları oyunu anlamaya çalışalım, siz 45×100 ebatındaki koli bandı için fiyat teklifi istiyorsunuz fakat karşınızdaki koli bandı satıcısı size 45×80 ebatındaki koli bandının fiyatını veriyor ve size 45×80 koli bandını gönderiyor ama konuşmalarda ve yazışmalarda her şey 45×100 için anlaştığınızı sanıyorsunuz hatta faturanıza dahi 45×100 ebatını yazıyorlar çünkü bunu denetleyen bir mekanizma maalesef yok, 4,00TL. fiyatı 100 metreye bölüp 80 metreye çarparak ne kadar kazıklandığınızı en basidinden anlayabilirsiniz, bandın fiyatı olan 4,00TL. 100mt. böldüğümüzde = 0,04TL x 80mt = 3,20TL. gördüğünüz gibi aradaki fark uçurum, bu şekilde bir satın alma gerçekleştirdiğiniz zaman bir adet koli bandı için bu hırsızlar cebinizden siz farkında olmadan 0,80Kuruş dolandırıyorlar, peki sadece bu kadar mı tabiki hayır, örneğin 2000 adet ürün satın aldınız bu durumda 0,80TL. x 2000Adet = 1600TL. evet yanlış değil 2000 adet koli bandı satın alırken sizi aşağı yukarı buna benzer bir rakam kadar dolandırabilirler.

Biz bunları yazarken hiç bir kurum veya kuruluşun avukatlığına soyunmaya çalışarak yazmadık, biz sadece hem müşterilerin bilinçli olmalarını sağlamaya çalıştık hem de bu şekilde yapılan ahlaksız ticaret karşısında oluşan haksız rekabetin dikkate alınmasını sağlamak istedik.

Eğer siz de böylesi bir dolandırılma şekli ile karşılaşırsanız direk olarak cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunmanız hem sizin hem ülke menfaatine faydası olacaktır.

Koli Bandının Tarihçesi.

Koli bandı, Yoğunlukla ikinci dünya savaşı sırasında Amerikan ordusu cephanesinin sudan korunması için icat edilmiştir gibi söylentiler olmasına rağmen net olarak ne zaman ve kim tarafından icad edildiği kesinlik kazanmamıştır fakat bilindiği kadarıyla ilk bantlar tamir maksadıyla üretilip günümüze kadar çeşitlendirilmiştir.

ilk üretildiği zamanlarda koli bandı rengi yeşil di hatta şu an bile Asya da ve Avrupa da koli bantlarının renkleri yeşile çalan koyu kahverengi dir, ülkemizde üretimi yapılıp satılan koli bantlarının renkleri daha açık renklerdedir, Söylentilere göre Amerikan ordusu 2. dünya savaşında bir çok faydasını gördükleri koli bandını bir süre sonra sadece cephaneyi sudan korumak için değil, aynı zamanda bir şeyler onarmak yapıştırmak ve zorlu şartlarda botlarının su almaması için de kullanabileceklerini anladılar, artık silahları, uçakları da koli bantları aracılığı ile onarmaya başladılar, aynı zamanda su geçirmez yapısı, dayanıklılığı ve güçlü yapışkan özelliği sayesinde vücutta oluşan yaraları acil durumlarda kapatmak için kullandılar, savaş bittikten sonra koli bandı üretimi ülkeye yayıldı, ısıtma ve havalandırma kanallarını bağlamak için de kullanılmaya başlandı.

×
Whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.